Prześwietlenie ↣ 42. Zjazd ZHP

#przeswietlenieZHP

O projekcie

Ankieta „Prześwietlenie” przeznaczona jest dla kandydatów/ek do władz na 42. Zjeździe ZHP. Dzięki wypełnieniu formularza przez kandydatów/kandydatki do władz delegaci/tki, a także inni/e instruktorzy/ki ZHP będą mogli lepiej ich poznać, w szczególności zapoznać się z ich poglądami na różne aspekty działania Związku. Pytania nie były konsultowane z żadnym/ą z kandydatów/ek do władz ZHP. Ankieta nie jest też żadnym formalnym elementem procedury wyboru władz.

Ankietę przygotował zespól oparty o instruktorów/ki Harcerskiego Instytutu Badawczego przy wsparciu osób, które zgłosiły się do projektu w ramach otwartego naboru. Lista osób biorących udział w projekcie znajduje się poniżej. Dyskuje nad kształtem ankiety były trudne i nie zawsze udało się osiągnąć jednomyślność, jednak sądzimy, że udało się wypracować formularz przydatny dla wszystkich zainteresowanych wyborami do władz ZHP.

• hm. Krzysztof Drobniak
  • phm. Piotr Kołodziejczyk
  • phm. Aleksandra Kozubska
  • hm. Katarzyna Marszałek
  • hm. Magda Pabin-Majchrzak
  • pwd. Zofia Stroińska
  • phm. Tomasz Skupny

Inspirację do zorganizowania tej ankiety czerpaliśmy m.in. z inicjatyw obywatelskich www.mamprawowiedziec.pl  i www.latarnikwyborczy.pl .

Projekt wpisuje się w nurt działań namawiających do świadomego udziału w procesie wyborczym. Zależy nam na tym, by członkowie/inie ZHP merytorycznie analizowali/ły poglądy kandydatów/ek do władz, byli/ły świadomi/e posiadanego wpływu na decyzje wyborcze, także w przypadku wyborów pośrednich, a także poznawali/ły sam proces wyborczy oraz w przyszłości odwoływali/ły się do obietnic przedwyborczych przy okazji oceny działań wybranych członków/iń władz.